Baofeng DM-9HX - potrebna pomoc oko konfirguracije i provere (real Tier2 ?)

Započeo macak011, Novembar 02, 2018, 04:39:27 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

macak011

Zdravo svima.

Malo sam pozurio sa ulaskom u digitalni svet, pa sam bez neke provere narucio navodno True Tier II uredjaj preko Aliexpresa, u oznaci Baofeng DM-9HX. Stigao, za 70tak $ i par evra carine :)

Nekako sam uspeo da instaliram kineski softver, da u istom nadjem podesavanja aplikacije na engleski i na netu nasao da aplikacija izgleda identicno aplikaciji za podesavanje Radioditty GD-77, pa pretpostavljam da se ne razlikuje puno.

Pokusao sam da podesim uredjaj za rad sa repetitorom  YU0UBB tako sto sam podesio svoj ID 2200192, zatim Tier2, digitalni kontakt repetitora i njegov ID - 220010, Channel sa Rx grupom, Zonu, color code 1...jedino sto sam uspeo je da u digitalnom rezimu dobijem zelenu lampicu da aktivnost na kanalu postoji ali ne i audio. U isto vreme imam brujanje na analognom rezimu iste frekvencije...gde gresim?

Da li je potrebno jos nesto da uradim? Odnosno, kako da proverim da li je ovo zaista Tier II ili ne?

Unapred hvala.

73 de YU5AKI,
Marko.

Sova

Pozdrav i srecna aktivacija DMR'a. :)
Sazreli su cak i u Baofengu po pitanju Dual SLota .. :)

Ovako na slepo:
Dodaj u Kontakte: TG 220 i TG 220010   
Dodaj ih i u RX grupnu listu, npr. lista Beograd (tu mozes posle i analogne da dodajes, za skeniranje)

U Kanalima  (frekvencijama) Pravis 2 frekvencije:
RU10x slot 1 / sa podesavanjima za Contact : TG220 / Slot 1 / RX lista Beograd
RU10x slot 2 / sa podesavanjima za Contact : TG 220010  / Slot 2 / RX lista Beograd

U Zonu (npr Beograd) dodas RU10x slot1 i RU10x slot2 .. (videceh ih na spisku sa leve strane)

To bi trebalo to da bude .. uz naravno odgovarajucu frekvenciju repetitora, pomak itd
ako zapne .. posalji mi softver na privatnu poruku kao i code plug da vidim gde si pogresio ..