Radioddity GD-77

Započeo Sova, Novembar 19, 2017, 09:27:12 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

YT3MN

Hvala za zelje, so far so good :D

VOX opcija jeste cekirana,  ali su oba VFO na RX only modu.



Hvala puno za listu, spasava mnogo vremena!

YT3MN

Evo sveze kontakt liste.
Ubacio sam jos par preostalih i prepravio bazu tako da je znak otkucan VELIKIM karakterima, a takodje i prvo slovo imena.

Sova

E to me interesovalo, nisam zapamtio kako je bio original :(
Osvezio sam prvu i dvanaestu poruku vezano za DMR ID listu pa mozes i to da probas.

U CP nisam uklonio tonsku identifikaciju za pojedine RA .. imas 10 tonova .. stavis recimo za clanove kluba jedan ton .. za Sysops drugi itd ..

YT3MN

#18
Da, videh da si podesavao tonsku identifikaciju, fina opcija, verovatno cu i ja da se poigram :D

Skockao sam definitivnu listu kontakata i kanala, ubacio sam Ru14x  koji uskoro dizemo u Kraljevu.

Kod digitalnih simplex kanala sam dodao RX group listu i color code 1 da bi sistem radio.

Takodje sam kod svih analognih kanala podesio sirinu na 25KHz, bila na 12.5KHz, pa je modulacija isla previse tiho.

Testirao sam danas malo vise uredjaj i poredio sa MD-380.
Korespodenti uglavnom hvale jacinu modulacije na GD-77.
Nisam imao neke slabe signale da testiram detaljno prijem uredjaja, ali mogu da kazem na MD-380 prijem bolje zvuci.
Verovatno je do samog zvucnika i konstrukcije kucista.
Primetio sam takodje da na GD-77 u digitalnom modu postoji blag sum na prijemu, dok na MD-380 toga nema.

U sustini sam jako zadovoljan uredjajem, dual band je nesto sto mi je bas cesto falilo na MD-380 i bio primoran da koristim jos jedan uredjaj.
GD-77 nema nekih jako lepih opcija koje se dobijaju upotrebom custom firmware na MD-380, ali zbog malog ekrana to nije ni moguce postici.
Ekran mi sa druge strane prija sto non stop prikazuje informacije, dok se kod MD-380 gasi zbog ustede baterije, pa mi je par puta uredjaj ostao ukljucen celu noc, jer nisam primetio da radi :D

Cekamo neki novi update pa da testiramo :D

YT2CQ


Zepi


Sova

#21
Zvanicno izasao firmware i softver za programiranje 3.1.1.
(Link za preuzimanje u prvoj poruci )

Procitajte napomenu o nadgradnji firmware'a i programa za programiranje !!!

DMR ID program je ostao isti ..

izmene u 3.1.1:

RX Grupa prosirena sa 16 na 32 kontakta
Maksimalan broj RX lista smanjena sa 128 na 76
Dodata vremenska opcija za skeniranje
Uklonjen bug u VFO'u .. valjda misle na iznenadnu poredaju dok je uredjaj u VFO modu

donmarkoni

#22
Citat: YU5PRO poslato Decembar 07, 2017, 05:53:29 POSLE PODNE
Postoji li kakva modifikacija za stelovanje jacine osvetljenja ekrana?

Ako nisi već naleteo na ovo, baci pogled:

Modifications, hints and tips for the Radioddity GD-77

Ima tu još nekih lepih stvari, kao na primer ovo:

Radioddity GD-77 Tuning & alignment project

Takođe, treba pročitati i ovo, ima par sitnica:

Radioddity GD-77 Frequently Asked Questions

73

Sova

Izasla jos 2 firmware'a dok me nije bilo:

3.1.3 - resava problem prikazivnja DMR ID
3.1.6 - Bugs caused by DIY data revise, DMR ID fail to display under some conditions, Bugs that early version fail to fix, 4FSK problem.


Sova

Izasao je novi firmwaer. Program za upis je ostao isti kao i CPS:

Firmware V3.1.8
1: Solve DTMF decoding issue--the other channel number cannot be decoded after the DTMF in Double Standby (Double Single)
2: Add ANI display

Ako sam dobro razumeo ovu drugu stavku radi se o prikazu primljenog/deodiranog DTMF'a.
Link za preuzimanje je u prvoj poruci ove teme.



Sova

#25
Firmware 3.2.1  / CPS ostao isti:

Ispravlja treptanje ekrana kod verzija uredjaja sa tamnim ekranom (GD-77BB).
Ogranicava frekvencije po FCC regulativama (za americko trziste).

Prosirenje opsega se vrsi preko tastature u kombinaciji dva tastera: SK1+7
ili instaliranjem prethodne verzije firmware'a.

Sova

Mnogo je veza odradjeno od protekle izmene fw i cps, a neki i skratise pozivne znake.  :)  HI

Dobili smo novi verziju firware: 3.2.4  i programa za programiranje: 3.1.9
(linkovi u prvoj pruci u temi)

U CPS'u su sledece izmene:
Vezane za prikazivanje pretrazivanih kanala u listi za pretrazivanje,  ako prelaze prek o 256'og broja prikazuju prazne podatke.
Ako se pokrece pretraga aktivnih kanala u VFO vrsti rada dolazi do prikazivanja greske.
Dodato dugme za potvrdu prilikom aktiviranja citanja i pisanja podataka sa uredjaja.

U FW su sledece izmene:
Greska vezana za squelch prilikom prijema 55.2 hz pl tona .. kada u zavisnosti od duzine tona STE polovicno radi.
Greska vezana za unos teksta velikim slovima preko tastature gde sene podudaraju oznake na tastaturi i teksta koji je prikazan na ekranu.
U DMR modu TX sa kontaktom preko 256 u listi rezultuje pozivom pogresnog kontakta.
Pojacan ton za potvrdu mooguce predaje u DMR modu.
Grouplist is set to none, if the transmitting contact is a group call contact, the contact will also be automatically recognized and called.

Sova

Ono sto je interesantnije, a sto cu u posebnoj temi opisati je OpenGD77 firmware.
OpenGD77 omogucava da sama stanica bude DMR modem koji se moze vezati za RPi (piStar) ili za PC (BlueDV) program.

YU5PRO

Probao u kombinaciji sa BlueDV softverom i radi odlicno. Sve se brzo instalira i podesava, bukvalno u 10 klikova misem.
BlueDV takodje postoji i u verziji za android, tako da se telefon moze koristiti umesto racunara ili raspberry-ja.

Sova

Nisam korisnik mobilnih telefona ali koliko vidim po video prikazima radi korektno.

Uzgred, Radioddity je uklonio firmware 3.2.4 i CPS 3.1.9 sa zvanicnog sajta!!!
Pojedini su prijavili da dolazi do brisanja dela hardverskog podesavanja i da dolazi do brikovanja uredjaja.
Kod mene radi lepo samo nakon pustanja ptt'a ostaje u predaji jos ~1/2 sekunde.