Glavni meni

Uredjaj za naruciti

Započeo Alexander Karelin, Jun 08, 2017, 08:42:18 POSLE PODNE

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Alexander Karelin

Narucio bih neki DMR preko interneta (ebay, amazon, alibaba) ali nisam se jos odlucio koji. Verovatno bih uzeo neki koji podrzava i VHF i UHF, sto vise kanala, da je vodootporan, mozda neki sa 10W ? Da li bi imao neko nesto da mi preporuci ?

YT5ZEC

Citat: Alexander Karelin poslato Jun 08, 2017, 08:42:18 POSLE PODNE
Narucio bih neki DMR preko interneta (ebay, amazon, alibaba) ali nisam se jos odlucio koji. Verovatno bih uzeo neki koji podrzava i VHF i UHF, sto vise kanala, da je vodootporan, mozda neki sa 10W ? Da li bi imao neko nesto da mi preporuci ?
Ćao :)
Dobrodošao na Forum! :) Naša najtoplija preporuka je da pazariš UHF DMR uređaj (koji podržava i analogni režim rada), jer ćemo razvijati DMR mrežu SAMO u UHF opsegu.

Å to se samih uređaja tiče, mi imamo vrlo prijatnih iskustva sa jeftinijim uređajima, koji si svima pristupačni (od 100 - 150e), a to su Tytera MD380, MD390, kao i Retevis RT3, odnosno RT8 - a to su potpuno isti uređaji sa pomenutim Tytera modelima :)

Snaga ne igra preterano veliku ulogu. Pomenuti modeli su sa maksimalnom snagom od 5W (deklarisano), što je u realnosti oko 4 do 4.5W, u zavisnosti od uređaja do uređaja. To je više nego dovoljno za normalnu komnunikaciju i "mobilanje" po gradu i van njega (pokazalo se tako u praksi) :)

Alexander Karelin

#2
Hvala puno. Zaiste i nema neke velike razlike izmedju Tytera MD-380 i Tytera MD-390  http://www.buytwowayradios.com/Products/Two-Way-Radio-Comparison.aspx?product1=5509&product2=5773

390 je malo vise vodootporan i podrzava GPS, da li je to vredno dodatnih 60$?

YT5ZEC

Citat: Alexander Karelin poslato Jun 08, 2017, 09:56:37 POSLE PODNE
Hvala puno. Zaiste i nema neke velike razlike izmedju Tytera MD-380 i Tytera MD-390  http://www.buytwowayradios.com/Products/Two-Way-Radio-Comparison.aspx?product1=5509&product2=5773

390 je malo vise vodootporan i podrzava GPS, da li je to vredno dodatnih 60$?
Uređaji su doslovno identični :) Osim nalepnice - "Tytera" i "Retevis" :) Traži jeftinije.

yu3sbb

Tytera MD380 imam je i odusevljen sam sa njom . :) kupio preko neta platio 90 dolara , carinu 3700 rsd .jednostavno radi bez greske .

mefisto

 Imam Retevis rt3 , ja zadovoljan. Preko Segedinskog repetitora odlično , na akciji na Bangoodu je bilo po 65$ , plus carina i pdv oko 3500 dinara.