Glavni meni

Skorašnje poruke

#11
Retevis / Tytera / Odg: Retevis RT3S GPS - kako v...
Poslednja poruka YU4TDK - Septembar 30, 2019, 04:25:18 POSLE PODNE
Da li je i ovo bug sa koordinatama. E210 umesto E21 pa razmak, ili ovi GPS na stanicama tako izbacuju.
#12
Retevis / Tytera / Odg: Retevis RT3S GPS - kako v...
Poslednja poruka Sova - Septembar 29, 2019, 12:30:20 PRE PODNE
Sve DMR stanice tj stanice koje podrzavaju i neki vid digitalnih modova nisu za laike.
Potrebno je znanje srednjeg nivoa a i mnogi radio-amateri se ceskaju po glavi kada se prvi put susretnu sa DMR.
A da bi uopste i radili na tim modovima potrebna je i radio-amaterska licenca, dozvole od Ratela itd .. (da preskocim detalje)

Ocitavanje/prijem GPS signala jeste malo sporije, pogotovu u urbanim sredinama, ali je tacan.
Postoje i fabricke greske u softveru koje dodatno komplikuju koriscenje ali se proizvodjaci trude da ih isprave.
Uprvo sam naisao na jos jedan bug bas u meniu za GPS .. :)

O radio-klubu vise informacija mozes dobiti na internet prezentaciji kao i broj telefon za kontak.
Navrati, pitaj, informisi se. Tu je i DMR.RS pa sta ti zgodnije. Pozdrav.


#13
Retevis / Tytera / Odg: Retevis RT3S GPS - kako v...
Poslednja poruka YU4TDK - Septembar 29, 2019, 12:00:49 PRE PODNE
Sovo hvala na odgovoru, bilo mi je bitno da proverim da li radi i da li ima GPS u sebi. VHF radi UHF radi jos samo nisam znao da li radi GPS a pise da ima u sebi. Malo duze se ceka da navata satelite pa me i to bunilo. Imam dosta pitanja u vezi ove stanice ali drugom prilikom. Jos jednom ti hvala. Mozda se uskoro i vidimo u tvom RK. Pozz.
#14
Retevis / Tytera / Odg: Retevis RT3S GPS - kako v...
Poslednja poruka Sova - Septembar 28, 2019, 11:10:43 POSLE PODNE
Opcija GPS se pojavljuje samo kod DMR vrste rada, ukoliko se prethodno omoguci u podesavanjima CPL'a.
Ono sto je dobro je da joj se moze pristupiti i sa memorisanih frekvencija ali i iz VFO moda.

Za ocitavanje parametara nije potrebno da podesavas profile GPS'a u CPS'u,
ako zelis samo da ocitas parametre.
Kontinualno slanje blokira rad cele mreze, ako vec ima potrebe, postoji APRS.

P.S. U slucaju da ti gore navedene skracenice nisu poznate, reci odmah da znam gde da usmerim temu.  :)









#15
Retevis / Tytera / Retevis RT3S GPS - kako videti...
Poslednja poruka YU4TDK - Septembar 28, 2019, 04:42:55 POSLE PODNE
Dobio sam stanicu retevis vhf/uhf rt3s-gps. Da li je moguce videti GPS koordinate na retevisu rt3s-GPS bez podesavanja digitalnih kanala, ili kako vec radi ako ga ima. A pise da ima.
#16
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YU5PRO - Septembar 26, 2019, 08:31:43 POSLE PODNE
Probao u kombinaciji sa BlueDV softverom i radi odlicno. Sve se brzo instalira i podesava, bukvalno u 10 klikova misem.
BlueDV takodje postoji i u verziji za android, tako da se telefon moze koristiti umesto racunara ili raspberry-ja.
#17
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Septembar 21, 2019, 08:27:02 POSLE PODNE
Ono sto je interesantnije, a sto cu u posebnoj temi opisati je OpenGD77 firmware.
OpenGD77 omogucava da sama stanica bude DMR modem koji se moze vezati za RPi (piStar) ili za PC (BlueDV) program.
#18
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Septembar 21, 2019, 08:19:02 POSLE PODNE
Mnogo je veza odradjeno od protekle izmene fw i cps, a neki i skratise pozivne znake.  :)  HI

Dobili smo novi verziju firware: 3.2.4  i programa za programiranje: 3.1.9
(linkovi u prvoj pruci u temi)

U CPS'u su sledece izmene:
Vezane za prikazivanje pretrazivanih kanala u listi za pretrazivanje,  ako prelaze prek o 256'og broja prikazuju prazne podatke.
Ako se pokrece pretraga aktivnih kanala u VFO vrsti rada dolazi do prikazivanja greske.
Dodato dugme za potvrdu prilikom aktiviranja citanja i pisanja podataka sa uredjaja.

U FW su sledece izmene:
Greska vezana za squelch prilikom prijema 55.2 hz pl tona .. kada u zavisnosti od duzine tona STE polovicno radi.
Greska vezana za unos teksta velikim slovima preko tastature gde sene podudaraju oznake na tastaturi i teksta koji je prikazan na ekranu.
U DMR modu TX sa kontaktom preko 256 u listi rezultuje pozivom pogresnog kontakta.
Pojacan ton za potvrdu mooguce predaje u DMR modu.
Grouplist is set to none, if the transmitting contact is a group call contact, the contact will also be automatically recognized and called.
#19
Uređaji / iskustva sa "AnyTone AT-D878UV...
Poslednja poruka robo - Septembar 19, 2019, 03:25:50 POSLE PODNE
Poštovane kolege
Da li neko ima iskustva sa "AnyTone AT-D878UV" da podeli ...
#20
Motorola / Motorola SL1600
Poslednja poruka shilja - Mart 07, 2019, 01:51:07 POSLE PODNE
Pozdrav kolege,
Da li možda neko ima tutorial ili uputstvo za setovanje Motorole Sl1600 za naše DMR repetitore?
Pokušavam preko Mototrbo CPS ali bez uspeha.
Unapred zahvalan
73 de YU7SPS Milan