Glavni meni

Skorašnje poruke

#61
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT3MN - Januar 15, 2018, 09:48:22 POSLE PODNE
Hvala za zelje, so far so good :D

VOX opcija jeste cekirana,  ali su oba VFO na RX only modu.



Hvala puno za listu, spasava mnogo vremena!
#62
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Januar 15, 2018, 09:09:13 POSLE PODNE
Lepo, neka te sluzi u miru i lepe veze da ostvaris. :)

Na danasnji dan preporuka je za fw 3.0.6  i cps 2.0.5. i pored greske koja u VFO modu aktivira predaju bez bilo kakve indikacije o tome!!!
Kada zavrsis predaju ili qso u vfo'u vrati se OBAVEZNO na programirani/kanalni nacin rada!!!

Imam samo jednu molbu, kada flesujes 3.0.6 i instaliras cps 2.0.5 ocitaj originalni CP iz stanice  pa
proveri da li je u VFO podesavanjima (ima ih dva) oznacena VOX opcija za predaju?

CP i objasnjenje kako editovati DMR ID listu kacim cim ukucam ..
.........

CP sa tvojim podacima, svakako edituj i podesi parametre prema tvojim potrebama:
https://mega.nz/#!GhImkKKZ!XbxazGK6zcepDHJir1ZC1N8QA7eZ7Rp-5G-XJH6kep8



#63
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT3MN - Januar 15, 2018, 02:02:29 POSLE PODNE
Stigla masina.
U odnosu na MD-380 tj. RT3 deluje jeftinije, za nijansu je vislja, ali i laksa.
Meni u shaci lezi lepse od RT3. Ekran je naravno dosta losiji i sirimasniji sa informacijama ali sasvim korektno.
Probao sam je na lokalnom analognom VHF repetitoru i dobio odlicne ocene za kvalitet modulacije.
Zvucnik je losiji od RT3, ali dovoljno jak.

To su prvi utisci posle pola sata koriscenja.
Sad ide programiranje i dalje testiranje.


@Sova
Okaci tvoj codeplug i preporuci koji FW i CPS da koristim.

#64
Podešavanja za uređaje / APRS -GPS - DMR
Poslednja poruka YT5OTC - Decembar 21, 2017, 10:08:50 PRE PODNE
Zdravo drugari,
Zeleo bih da se zahvalim Filipu YT7FMS koji je napravio ovo korisno uputstvo.

Takodje hvala i Zokiju YU3ZZ koji se smrzavao napolju kako bi probali da li ovo radi :)

Uputstvo se odnosi na Retevis i Tyteru ali se nadam da ce u buducnosti biti i za ostale uredjaje koji poseduju GPS.


https://yt7fms.wordpress.com/2017/12/20/tytera-retevis-aprs-dmr/

Pozdrav
#65
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT5ZEC - Decembar 18, 2017, 10:11:21 POSLE PODNE
Citat: Sova poslato Decembar 18, 2017, 09:12:38 POSLE PODNE
[...]

DMR ID lista je potpuno zastarela!
Ujedno preuzima prednost u prikazu pozivnog znaka u odnosu na kontakt listu.
Sama lista sadrzi dodatne podatke o imenu, mestu  sl.  ali se na ekranu prikazuje samo pozivni znak
pa je moja preporuka da se drzite svoje kontakt liste u kojoj je moguce upisati deo imena ili nadimka operatera.
To sam i ja čitao na više mesta - žale se ljudi na contact list.

Dakle, GD-77 > MD380? :)
#66
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Decembar 18, 2017, 09:12:38 POSLE PODNE
U verziji fw'a 3.0.6, pored zvanicnog poboljsanja primetio sam i sledece promene:
Odziv tastature prilikom kucanja poruka je vidno poboljsan.
Selektovanje kontakta kome se salje poruka moguce je direktnim kucanjem broja kontakta u memoriji.
Uklonjen je bug koji se javljao prilikom brisanja iz evidencije poslednje poruke ili poziva, kada je na ekranu ostajala
poruka o obrisanoj poruci ili pozivu. Uredjaj je bio upotrebljiv ali je poruka ostajala na ekranu do gasenja uredjaja.
Ikonice su boldovane. Prikaz ikonice pri malom naponu baterije je promenjen. Sada prikazuje praznu bateriju, ispravljene tipo greske.

DMR ID lista je potpuno zastarela!
Ujedno preuzima prednost u prikazu pozivnog znaka u odnosu na kontakt listu.
Sama lista sadrzi dodatne podatke o imenu, mestu  sl.  ali se na ekranu prikazuje samo pozivni znak
pa je moja preporuka da se drzite svoje kontakt liste u kojoj je moguce upisati deo imena ili nadimka operatera.
-------------------------------------------------
DOPUNA:

Radioddity je u verziji FW 3.0.6 implementirao DMR ID listu ali na zalost bez editora koji bi olaksao uredjenje te baze.
Baza moze da sadrzi maksimalno 10920 DMR korisnika, sadrzi trecinu nasih korisnika od kojih su neki vec promenili klasu i pozivni znak. :)
Imajuci u vidu hardverska ogranicenja memorije i displeja te da je moguce prikazati samo jedan parametar (pozivni znak) sa maksimalno 8 karaktera,
svi ostali parametri koji se nalaze u listi su neupotrebljivi na samom uredjaju.
Baza nije dodatno formatirana/kodirana i lako je mozemo editovati uz pomoc teks editora. (preporuka za Notepad u WIN OS)


Primer originala:

Radio ID,Callsign,Name,Nickname,City,State,Country,Remarks<br/>
6034,GJ7LJJ,Nigel ,GJ7LJJ,,,United Kingdom,<br/>
1106001,KK6YLW,Robert L Garvin,Bob,Chula Vista,California,United States,DMR<br/>
1106002,K6FED,Frank E Decuire,,Rancho Cucamonga,California,United States,DMR<br/>
1106003,K6IJ,Frederic K Honnold,,Pine Grove,California,United States,DMR<br/>
1106005,KI6NRR,Brian Kunkel,,Santa Clarita,California,United States,DMR<br/>
1106006,KI6NRR,Brian Kunkel,,Santa Clarita,California,United States,DMR<br/>
1106007,KE6CQV,Gareth Harris,Chief,South Lake Tahoe,California,United States,DMR<br/>
1106008,KM6BGZ,Marc E Welch,,Gilroy,California,United States,DMR<br/>
1106009,KE6CZS,Tae Kang,,Cupertino,California,United States,DMR<br/>
1106010,KA6SQG,Matthew T Kaufman,,Bonny Doon,California,United States,DMR<br/>
1106011,KW6BAR,John Lynch Lynch,,Porterville,California,United States,DMR<br/>
1106012,WA6WLZ,Ronald A Wynner,,Sherman Oaks,California,United States,DMR<br/>
1106013,WB6TYQ,Vivien R Wynner,,Sherman Oaks,California,United States,DMR<br/>
1106014,KK6RVM,Scott B Hunter,,Santa Maria,California,United States,DMR<br/>
1106015,KJ6NKR,Jeffrey J Hunt,,South Lake Tahoe,California,United States,DMR<br/>
1106016,N6HEG,Eric Jostock,,Los Angeles,California,United States,DMR<br/>



Primer editovane liste:

Radio ID,Callsign,Name,Nickname,City,State,Country,Remarks<br/>
2200001,YT2CQ,Miloslav<br/>
2200002,YU1VI,Slobodan<br/>
2200003,YU5JZI,Igor<br/>
2200004,YU5RDK,Darko<br/>
2200005,YU3ZZ,Zoran<br/>
2200006,YU1AM,Dusan<br/>
2200007,YT3CCB,Goran<br/>
2200008,YT1BAL,Biljana<br/>
2200009,YT5AVZ,Aleksandar<br/>
2200010,YT3GTI,Vladan<br/>


preuzimanje liste:  (trenutno sadrzi 138 registrovanih DMR brojeva u Srbiji)
https://mega.nz/#!X8ZlTaza!70uPL0zms2M4dJUIQAVgMg_JgNZJD2tCOrdllfvPf08


Treba voditi racuna o strukturi podatakada. Na kraju svakog reda se nalazi oznaka <br/>
Ja sam u listi ostavio i imena mada nece biti prikazana na ekranu.
I dalje sam za soluciju da se koristi kontakt lista u kojoj je moguce pored znaka upisati i nekoliko slova nadimka/imena.
Uostalom, svako neka podesava po svojim potrebama opcije su tu. Kome nesto nije jasno neka pita.  :)
#67
Programiranje / Odg: Retevis RT3 test mode
Poslednja poruka YT3MN - Decembar 17, 2017, 12:56:04 POSLE PODNE
Juče sam testirao squelch detaljno sa drugarom koji koristi isti uredjaj sa fabričkim setovanjima, a to je krenulo sasvim slučajno.
Pričali smo u digitalnom modu na udaljenosti od oko par KM.
Pri tome sam ja menjao pozicije i sa jedne tačke gde je on kod mene prolazio bez problema i to sa 1W, ja nisam mogao da "dobacim" do njega ni sa 5W.
Odmah mi je to bilo čudno pa sam mu predložio da promeni setovanja u TEST tabeli i otvori squelch skroz.
Kada je to uradio i vratio se na istu poziciju, prolazio sam bez problema.
Onda sam ja vratio moj uredjaj na fabrička setovanja i tada ja njega nisam čuo na taj poziciji.
Probali smo par puta ove varijante i definitivno utvrdili da squelch ipak radi i u digitalnom modu, bar na našim Retevis RT3 modelima.
#68
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YU5PRO - Decembar 16, 2017, 01:02:08 POSLE PODNE
Sto se mene tice, GD-77 ima nesto bolji prijemnik i zato mu dajem prednost u odnosu na MD-380. Naravno, ima tu jos dosta stvarcica koje treba srediti ali otom potom. Za $80 covek ne moze da se pozali...
#69
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT3MN - Decembar 16, 2017, 12:08:27 POSLE PODNE
Naruceno :D

Opcije novog fw dodaju puno toga zanimljivog i priblizava se cuvenom md380.
Ocekujem da ce u buducnosti biti jos bolje.
Uporedicu ga sa TYT cim stigne pa cu izneti misljenje.
#70
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Decembar 15, 2017, 03:00:58 POSLE PODNE
Ugrabih malo vremena da stavim novi fw.
Zvanicno nije moguce importovati stare liste kanala i kontakata, izbacuje gresku 'DataFormatError',  ali ..

Imajuci u vidu da su to obicni tekstualni fajlovi uporedio sam sadrzaj starog i novog *.csv fajla.
Struktura i redosled parametara su ostali isti, samo je promenjen naziv polja (prvi red u tekstualnom fajlu).

Sve sto treba da uradite je da zamenite taj prvi red novim nazivom i dobicete funkcionalan csv fajl.
stari: Number,Name,Rx Freq,Tx Freq,Ch Mode,Power,Rx Tone,Tx Tone,Color Code,Rx Group List,Contact Name,Repeater/Time Slot
novi: Number,Name,Rx Freq,Tx Freq,Ch Mode,Power,Rx Tone,Tx Tone,Color Code,Rx Group List,Contact,Repeater Slot

Editovanje i snimanje *.csv fajla vrsite u Notepad'u.
izbegavajte Word ili Exel zbog dodatnog formatiranja teksta koji pravi greske u radu uredjaja.

Nakon importovanja promenite sirinu kanala na 25 khz za analogne kanale posto ih resetuje na 12.5