Glavni meni

Skorašnje poruke

#51
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Mart 28, 2018, 03:36:15 PRE PODNE
Zvanicno izasao firmware i softver za programiranje 3.1.1.
(Link za preuzimanje u prvoj poruci )

Procitajte napomenu o nadgradnji firmware'a i programa za programiranje !!!

DMR ID program je ostao isti ..

izmene u 3.1.1:

RX Grupa prosirena sa 16 na 32 kontakta
Maksimalan broj RX lista smanjena sa 128 na 76
Dodata vremenska opcija za skeniranje
Uklonjen bug u VFO'u .. valjda misle na iznenadnu poredaju dok je uredjaj u VFO modu
#52
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Zepi - Mart 09, 2018, 11:19:17 POSLE PODNE
#53
Programiranje / Odg: Pi Star (i oko njega)
Poslednja poruka YT2CQ - Mart 06, 2018, 03:08:32 POSLE PODNE
Reseno! Kucao pogresne linux komande u SSH-u.
Jos da mu dodaju DDNS opciju bilo bi extra!
#54
Retevis / Tytera / Odg: Retevis RT3 - previsoka v...
Poslednja poruka YU2MS - Mart 05, 2018, 01:43:29 POSLE PODNE
Na zalost,ni na najnovijoj seriji punjaca za Retevis,Kinezi nisu uradili ovu(neophodnu) modifikaciju.Ja sam je uradio i sad je napon pune baterije tacno 8,39v.Dakle,obavezno uradite ovu modifikaciju jer je sasvim jednostavna...
#55
Programiranje / Pi Star (i oko njega)
Poslednja poruka YT2CQ - Mart 04, 2018, 01:59:35 POSLE PODNE
Jel ima neko da mi pomogne oko podesavanja parametara za simplexni nod (tj gateway ka internetu)???
#56
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT2CQ - Februar 20, 2018, 01:33:48 POSLE PODNE
Par zanimljivih tema o USB konekciji i CPSu GD77
http://www.rogerclark.net/
#57
MMDVM Hotspot YT1NIV / Odg: Iskustva korisnika
Poslednja poruka YU7RAY - Januar 22, 2018, 11:31:55 PRE PODNE
ako smem da znam, zbog cega takva tajnovistost ? (sve informacije na mejl .. )

mene, a predpostavljam i mnoge koji dodju ovde, zanima sta je sve potrebno za to? da li dobijem plocicu i tipa "slikaj se" ili je potrebno da nabavim i RPi? da li je dovoljno RPi zero ili mora v3? da li se dobije recimo kutija u cemu je sve spakovano? antena?

ok, razumem da cenu neko nece da kaze, jer ipak je to stvar dogovora, ali neke osnovne informacije bi dobro dosle.

uzdravlje
#58
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT3MN - Januar 16, 2018, 12:10:14 PRE PODNE
Da, videh da si podesavao tonsku identifikaciju, fina opcija, verovatno cu i ja da se poigram :D

Skockao sam definitivnu listu kontakata i kanala, ubacio sam Ru14x  koji uskoro dizemo u Kraljevu.

Kod digitalnih simplex kanala sam dodao RX group listu i color code 1 da bi sistem radio.

Takodje sam kod svih analognih kanala podesio sirinu na 25KHz, bila na 12.5KHz, pa je modulacija isla previse tiho.

Testirao sam danas malo vise uredjaj i poredio sa MD-380.
Korespodenti uglavnom hvale jacinu modulacije na GD-77.
Nisam imao neke slabe signale da testiram detaljno prijem uredjaja, ali mogu da kazem na MD-380 prijem bolje zvuci.
Verovatno je do samog zvucnika i konstrukcije kucista.
Primetio sam takodje da na GD-77 u digitalnom modu postoji blag sum na prijemu, dok na MD-380 toga nema.

U sustini sam jako zadovoljan uredjajem, dual band je nesto sto mi je bas cesto falilo na MD-380 i bio primoran da koristim jos jedan uredjaj.
GD-77 nema nekih jako lepih opcija koje se dobijaju upotrebom custom firmware na MD-380, ali zbog malog ekrana to nije ni moguce postici.
Ekran mi sa druge strane prija sto non stop prikazuje informacije, dok se kod MD-380 gasi zbog ustede baterije, pa mi je par puta uredjaj ostao ukljucen celu noc, jer nisam primetio da radi :D

Cekamo neki novi update pa da testiramo :D
#59
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Januar 15, 2018, 11:21:34 POSLE PODNE
E to me interesovalo, nisam zapamtio kako je bio original :(
Osvezio sam prvu i dvanaestu poruku vezano za DMR ID listu pa mozes i to da probas.

U CP nisam uklonio tonsku identifikaciju za pojedine RA .. imas 10 tonova .. stavis recimo za clanove kluba jedan ton .. za Sysops drugi itd ..
#60
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka YT3MN - Januar 15, 2018, 11:15:38 POSLE PODNE
Evo sveze kontakt liste.
Ubacio sam jos par preostalih i prepravio bazu tako da je znak otkucan VELIKIM karakterima, a takodje i prvo slovo imena.