Glavni meni

Skorašnje poruke

#21
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Februar 03, 2019, 01:41:19 POSLE PODNE
Firmware 3.2.1  / CPS ostao isti:

Ispravlja treptanje ekrana kod verzija uredjaja sa tamnim ekranom (GD-77BB).
Ogranicava frekvencije po FCC regulativama (za americko trziste).

Prosirenje opsega se vrsi preko tastature u kombinaciji dva tastera: SK1+7
ili instaliranjem prethodne verzije firmware'a.
#22
Uređaji / Odg: Radioddity gd-77 - prazan...
Poslednja poruka Sova - Novembar 28, 2018, 02:10:17 PRE PODNE
Oznaka displeja je: FXDG1286454--FPC-A0
Proizvodjac: www.fexdadisplay.com

Na Alibabi ima prodavac koji ih prodaje .. vredi probati ako si siguran da je sam ekran u pitanju.
Kod mene je trenutno jedna stanica koja ima blank ekran ali je sam displej ispravan kao i flet kablovi.
Kvar je negde na ploci (koja drzi displej), vod, konektor .. ko zna ..
#23
Ostali uređaji / Odg: Baofeng DM-9HX - potrebna...
Poslednja poruka Sova - Novembar 06, 2018, 09:56:12 POSLE PODNE
Pozdrav i srecna aktivacija DMR'a. :)
Sazreli su cak i u Baofengu po pitanju Dual SLota .. :)

Ovako na slepo:
Dodaj u Kontakte: TG 220 i TG 220010   
Dodaj ih i u RX grupnu listu, npr. lista Beograd (tu mozes posle i analogne da dodajes, za skeniranje)

U Kanalima  (frekvencijama) Pravis 2 frekvencije:
RU10x slot 1 / sa podesavanjima za Contact : TG220 / Slot 1 / RX lista Beograd
RU10x slot 2 / sa podesavanjima za Contact : TG 220010  / Slot 2 / RX lista Beograd

U Zonu (npr Beograd) dodas RU10x slot1 i RU10x slot2 .. (videceh ih na spisku sa leve strane)

To bi trebalo to da bude .. uz naravno odgovarajucu frekvenciju repetitora, pomak itd
ako zapne .. posalji mi softver na privatnu poruku kao i code plug da vidim gde si pogresio ..

#24
Ostali uređaji / Baofeng DM-9HX - potrebna pomo...
Poslednja poruka macak011 - Novembar 02, 2018, 04:39:27 POSLE PODNE
Zdravo svima.

Malo sam pozurio sa ulaskom u digitalni svet, pa sam bez neke provere narucio navodno True Tier II uredjaj preko Aliexpresa, u oznaci Baofeng DM-9HX. Stigao, za 70tak $ i par evra carine :)

Nekako sam uspeo da instaliram kineski softver, da u istom nadjem podesavanja aplikacije na engleski i na netu nasao da aplikacija izgleda identicno aplikaciji za podesavanje Radioditty GD-77, pa pretpostavljam da se ne razlikuje puno.

Pokusao sam da podesim uredjaj za rad sa repetitorom  YU0UBB tako sto sam podesio svoj ID 2200192, zatim Tier2, digitalni kontakt repetitora i njegov ID - 220010, Channel sa Rx grupom, Zonu, color code 1...jedino sto sam uspeo je da u digitalnom rezimu dobijem zelenu lampicu da aktivnost na kanalu postoji ali ne i audio. U isto vreme imam brujanje na analognom rezimu iste frekvencije...gde gresim?

Da li je potrebno jos nesto da uradim? Odnosno, kako da proverim da li je ovo zaista Tier II ili ne?

Unapred hvala.

73 de YU5AKI,
Marko.
#25
Ostali uređaji / Odg: Radioddity GD-77
Poslednja poruka Sova - Oktobar 26, 2018, 10:33:00 POSLE PODNE
Izasao je novi firmwaer. Program za upis je ostao isti kao i CPS:

Firmware V3.1.8
1: Solve DTMF decoding issue--the other channel number cannot be decoded after the DTMF in Double Standby (Double Single)
2: Add ANI display

Ako sam dobro razumeo ovu drugu stavku radi se o prikazu primljenog/deodiranog DTMF'a.
Link za preuzimanje je u prvoj poruci ove teme.


#26
Ostali uređaji / Odg: Ailunce HD1
Poslednja poruka YT1EAV - Septembar 11, 2018, 10:03:07 POSLE PODNE
Apsolutno vredi svaku paru.
Imam ga već desetak dana i nemam reči koliko je kvalitetan. Savršeno kućište, izuzetni tasteri, kristalan displej. Prijem u visokoj klasi profesionalnih uređaja i predaja kao što je u specifikacijama. Ako zanemarimo punjač koji izgleda kao kod najjeftinijih, sve ostalo je vrhunskog kvaliteta.
Može da radi sve što pomisliš, a ima i Promiscuous Function tj. otvara DMR prijemnik čak i ako ne znaš koja je TG (izuzetno korisna funkcija koju ni jedan drugi uređaj nema). PC softver je korektno napravljen mada je moja najveća zamerka što mu ne radi copy paste funkcija izvan samog programa.
Još jedan kvalitet više je vrlo često softversko ažuriranje uređaja i PC programatora.
Uzgred, baterija drži kao blesava i sama indikacija stanja baterije je izuzetno precizna, tj. procentualno pokazuje stvarno stanje i ne dešava se kao kod drugih uređaja da pokazuje pola kapaciteta i da se u sledećem trenutku ugasi.
Ako imaš još neko pitanje tu sam da pomognem.
#27
Programiranje / Odg: RETEVIS RT3S i pitanje ok...
Poslednja poruka Sova - Avgust 26, 2018, 10:01:01 PRE PODNE
Kada smo vec kod prijem, ali i predaje, pored FM'a,  DMR1 moze da se koristi i na PMR kanalima 1-16.
U skladu sa tehnickim zahtevima, frekvencije je moguce koristiti bez licence i dozvola.
https://en.wikipedia.org/wiki/PMR446

Za sada u Beogradu nisam cuo DMR1 na PMR kanalima.
#28
Programiranje / Odg: RETEVIS RT3S i pitanje ok...
Poslednja poruka fancy74 - Avgust 19, 2018, 01:39:36 POSLE PODNE
Pozdrav Svima svakako cu nastojati da se uclanim u radio klub i polozim za licencu i onda prikljuciti se Radio svetu po svim pravilima , zato sam i ovde uputio upit da saznam kako stvari stoje, za sada slusam ovo sto se moze slusati ali nameravam da se prikljucim DMR timu tj postati radio amater, neubacujem se ne ometam za sada samo slusam sto se slusati moze i sto je dostupno u mojem okruzenju
#29
Korisnička uputstva / Odg: D. M. R.
Poslednja poruka YT1RXA - Avgust 18, 2018, 11:28:49 POSLE PODNE
Nije trik pitanje !! 
Tačno se zna ! No je Motorola unela zabunu oko nazva/oznaka svojih mototrbo modela !!!

Glasaj pa dsa vidimo !!!!
73
#30
Korisnička uputstva / Odg: D. M. R.
Poslednja poruka Sova - Avgust 15, 2018, 12:38:49 POSLE PODNE
Pomalo .. trik pitanje ..  ;D